17.rujna 2006. godine proslavili smo stogodišnjicu škole u Hagnju. Škola je počela s radom kao Opća niža pučka škola, jednorazredna i petogodišnja. Godine 1931. u pismu Sreskom načelstvu Bjelovar, škola se spominje pod imenom Državna osnovna škola "Petra Zrinskog". Školska zgrada u kojoj se i danas održava nastava izgrađena je 1911. godine.

U školi rade dva kombinirana razredna odjela:

1. i 3. razred - učiteljica Snježana Petrinjac

2. i 4. razred - učiteljica Kristina Ivančić

1. i 3. razred - učiteljica Snježana Petrinjac

Na satovima hrvatskog jezika puno radimo na bogaćenju rječnika učenika, te razvijanju verbalnog izražavanja i kreativnosti. Često se koristimo internet stranicama, npr. Hrvatskim jezičnim portalom. Matematika je postala učenicima vrlo zabavna zahvaljujuti logičkim matematičkim igrama i uporabi edukativnog CD-ROM-a Brojkalica.

Nastavom prirode i društva proširujemo učenicka iskustva kroz rad na samostalnim i skupnim zadatcima, u koje često uključujemo j roditelje, npr. l.r. - Moje selo, 3.r.- Oblteljsko stablo.

Učenici su ove godine na satovima likovne kulture stekli neka osnovna znanja o presavijanju papira ­origamiju, npr kuCćca, snjegović, psić.Origami je potaknuo interes i stvaralaštvo djece.

Nastavni satovi tjelesne i zdravstvene kulture odvijaju se u skromnim uvjetima, jer nemamo odgovarajući prostor, ali svojom snalažljivošću i kreativnošću obogaćujemo te satove.

U nastavi se često koristimo internetom, pa evo nekoliko zanimljivih stranica:

- hrvatski jezični portal (hjp.srce.hr)

-Lukin portal za veliku i malu djecu (www.pjesmlcezadjecu.com : sadrži zanimljive pjesme, recitacije, igrokaze, zagonetke i priče.

-Origami klub (en.origami-club.com): izrada različitih životinja, ukrasa i predmeta od papira uz animirani prikaz izrade.

-Vilibald -mala kreativna radionica (www.vilibald.com): sadrži prigodne radlonice, bojanke, web igrice i puzzle.

-Od prvog do četvrtog razreda (www.inet.hr/ ifalak/kvizovi):ovu bih stranicu posebno istakla. jer na njoj su zadatci i kvizovi na kojlma učenici moogu stjecati znanja i uvježbavati naučeno.

2. i 4. razred - učiteljica Kristina Ivančić

Razredno odjeljenje 2. i 4. razreda ukupno broji 9 ucenika. Svi ucenici na nastavu dolaze pješice odnosno vlastitim prijevozom. Svi učenici marljivo usvajaju nastavni plan i program rada. Učenici koji gradivo usvajaju s teškoćama, pohađaju dopunsku nastavu. Oni učenici koji se ističu u radu,pohađaju dodatnu nastavu iz matematike i sudjeluju na školskim natjecanjima iz matematike na kojima pokazuju solidne rezultate.

U radu na hrvatskom jeziku posebnu pažnju pridajemo očuvanju zavičajnog govora te prikupljamo i zapislyemo riječi koje se govore u našem selu i užem zavičaju,a sve to kako ne bi izumrIe iz rječnika djece koja u njemu žive. Učenici s ljubavlju prema zavičajnom govoru pišu pjesme na svom užem zavičajnom govoru.

U radu na glazbenoj kulturi pjevanje i stvaralaštvo vrIo često ispreplićemo plesom

Na satu likovne kulture vrlo često kao poticaj koristimo glazbeni prilog, a i u tijeku samostalnog rada učenika likovno-tehničkim sredstvima slušamo tihi glazheni prilog u obliku dječje pjesme ili gIazbenog djela

Na satu matematike posebnu pažnju pridajemo radu u paru kako bi učenici koji teže usvajaju gradivo uvijek i na svakom satu dobivali pomoć od svojih vršnjaka koji s lakoćom usvajaju nastavne sadržaje, a u ovih učenika koji pružaju pomoć, razvija se plemenitost i osjećaj samopouzdanja.

Na satu TZK cesto igramo momčadske igre u kojima učenici razvijaju suradnju s ostalim članovima momčadi i međusobno uvažavanje.

Sat razrednika pruža nam mogućnosti da kroz različite radionice nadograđijemo osjećaj sigurnosti i uvažavanja između vršnjaka unutar cjeline,ali i izvan nje s drugim članovima drustva, kako djece, tako i odraslih.

U našoj školi su dvije slobodne aktivnosti: dramsko-recitatorska skupina koju vodi učiteljica Kristina Ivančić, te pjevacki zbor i ritmika koju vodi Snježana Petrinjac.

Dan kruha - terenska nastava

Posjetili smo seosko gospodarstvo Stari Glog.